10:20, marți, 21 iulie, 2015

Felicitarea PS Episcop Petru adresată ÎPS Mitropolit Vladimir cu prilejul aniversării a 26 de ani de slujire arhierească

ÎNALTPREASFINȚIA VOASTRĂ!

Cu frumosul prilej de 26 ani de hirotonie arhierească, cu multă dragoste și nemărginită bucurie duhovnicească Vă felicit călduros adresându-Vă alese urări de bine și sănătate.

Viața jertfelnică și munca asiduă a Înaltpreasfinției Voastre continuă cu același devotament și astăzi. Vorbind despre cuvintele vieții cele veșnice (In 6, 68) și chemând pe oameni la urmarea poruncilor Evanghelice, Înaltpreasfinția Voastră întotdeauna ați dorit să aprindeți focul credinței în inimile păstoriților.

Atotmilostivul Dumnezeu să Vă răsplătească să Vă dăruiască sănătate fizică și spirituală, să Vă călăuzească calea și să aveți parte de bucurii și lumină în suflet!

Cu dragoste în Hristos Domnul,

PETRU,