Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

miercuri, 30 septembrie, 2015

Felicitarea ÎPS Mitropolit Vladimir adresată orfelinatului „Preafericitul Iosif” din Chișinău

Preasfinția Voastră, dragi copilași, stimați purtători de grijă, iubiți întru Hristos frați și surori,

În această aleasă zi pentru orfelinatul „Preafericitul Iosif”, vă urez tuturor să continuați lucrările cele bune și de folos pentru cei lipsiți de grija și căldura părintească. Este îmbucurător faptul că aici, la orfelinat se pune un accent deosebit pe educația moral-spirituală a tinerei generații. Astfel, nădăjduind că aceste frumoase, dar mai ales necesare realizări vor avea o frumoasă și îndelungată continuitate.

Vă urăm un sincer și cordial La Mulți Ani!

 

Cu arhierești binecuvântări,

+ VLADIMIR,

MITROPOLIT AL CHIȘINĂULUI ȘI AL ÎNTREGII MOLDOVE