Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

10:02, luni, 2 martie, 2015

Felicitarea Înaltpreasfinţitului Mitropolit Vladimir, adresată Domnului Profir Şpac, cu prilejul celei de a 90-a aniversări

Stimate Domnule Profir Şpac, 

Vă aducem sincerele noastre felicitări şi urări de bine cu prilejul aniversării a 90 de ani din ziua naşterii.  Acum când, prin îndurarea şi bunăvoinţa Atotputernicului Dumnezeu, celebraţi acest frumos jubileu alături de cei dragi, ne rugăm şi noi Mântuitorului Hristos, ca să Vă dăruiască cu deplină sănătate şi linişte sufletească şi de acum înainte, răsplătindu-Vă truda pe care aţi depus-o de-a lungul timpului pentru binele şi mărirea Sfintei Biserici Ortodoxe din Moldova, ctitorind biserica din satul Târşiţei, raionul Teleneşti, dar şi prin alte fapte bineplăcute, demne de a fi date ca exemplu tuturor celor care iubesc cele sfinte şi se îngrijesc de cele veşnice.

Astfel, la popas aniversar dorim să ne manifestăm recunoştinţa arhierească, decorându-Vă cu Ordinul Ştefan cel Mare şi Sfânt, gr. II, dorindu-Vă să fiţi şi în continuare stâlp de nădejde al Bisericii şi Credinţei noastre strămoşeşti. Să ne trăiţi întru mulţi şi fericiţi ani!

Cu arhiereşti binecuvântări,

 + VLADIMIR,

MITROPOLIT AL CHIŞINĂULUI ŞI AL ÎNTREGII MOLDOVE