20:26, duminică, 4 ianuarie, 2015

Episcopia de Cahul și Comrat a lansat noua versiune a paginei eparhiale

Untitled-2

În ajunul sărbătorii Nașterii Domnului, Episcopia de Cahul și Comrat a lansat noua versiune a paginei eparhiale www.eparhiasud.md (în versiunea Beta).

Noul site a fost realizat cu binecuvântarea Preasfințitului Anatolie și cu stăruința colaboratorilor Serviciului de presă a Episcopiei de Cahul și Comrat.

Asemenea celorlalte site-uri eparhiale, acesta își propune să ofere o prezentare amplă a activității misionare și culturale a acestei episcopii.

De menționat că versiunea veche a siteului a funcționat între anii 2012-2014, iar noua versiune vine cu o serie de îmbunătățiri și adăugiri conform ultimilor recomandări a Departamentului Sinodal informaţional a Patriarhiei ruse.

În prezent, siteul www.eparhiasud.md este disponibil în limba română, în viitor propunându-se lansarea versiunilor în l. rusă şi l. engleză.