Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

16:51, duminică, 22 noiembrie, 2015

Duminica a XXV-a după Cincizecime la Catedrala din Chișinău

În duminica a XXV-a după Cincizecime, PS Ioan, Episcop de Soroca, Vicar al Mitropoliei Moldovei, cu binecuvîntarea Înaltpreasfințitului VLADIMIR, Mitropolitul Chișinăului și al întregii Moldove, a slujit Dumnezeiasca Liturghie la Catedrala „Nașterea Domnului” din mun. Chișinău, la care au participat clerul sfîntului locaș, dar și mulțime de creștini, veniți în casa Domnului pentru a exprima lui Dumnezeu mulțumire.

Tuturor enoriașilor prezenți, PS Ioan le-a transmis și binecuvîntările Întîistătătorului Bisericii Ortodoxe din Moldova, care astăzi a participat la Sfînta Liturghie în orașul Balta din Ucraina.