Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

22:44, joi, 5 martie, 2015

Donează o carte pentru suflet

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Mitropolit Vladimir, Mitropolia Chișinăului și a Întregii Moldove, urmând exemplul Primei Doamne, Margareta Timofti, care a lansat campania „Donează o carte pentru bunici”, îndeamnă slujitorii și credincioșii Bisericii Ortodoxe din Moldova, să doneze cărți cu tematică religioasă pentru vârstnicii de la azilul de bătrâni din comuna Drăgănești, raionul Sângerei, pentru a le oferi astfel o mângâiere sufletească, prin cuvântul scris despre învățătura lui Hristos.

Cărțile pot fi aduse la recepția Direcției Mitropolitane, până la finele lunii martie a.c., de luni până vineri, între orele 09.00 și 17.00, cu mențiunea: „Donează o carte pentru suflet”.

Nădăjduim că prin unitate, vom reuși să le aducem o mângâiere bunicilor care au atâta nevoie de suportul nostru al tuturor. Doamne ajută!