21:59, marți, 30 decembrie, 2014

Directorul general al liceului teoretic „Orizont”, Domnul Turgay Șen, în vizită la Palatul Mitropolitan

20141230_112207

Astăzi, Înaltpreasfințitul Mitropolit Vladimir a primit vizita Domnului Turgay Șen – Director general al liceului teoretic „Orizont”.

Felicitând Întâistătătorul cu ocazia sărăbtorilor de iarnă, Domnul Șen i-a relatat Mitropolitului depsre procesul de studii și perspectivele instituției de învățămâmt pe care o conduce.

Iar Vlădica Vladimir la rândul său,  s-a interesat de succesele învățăceilor atât pe plan național, precum și internațional.

În context, Înaltpreasfinția Sa a urat realizări marcante atât conducerii liceului, precum și elevilor acestuia, în speranța că prin munca plină de dedicație a dascălilor, tinerii vor putea să-și aplice cunoștințele acumulate spre folosul societății din care fac parte.