Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

17:35, miercuri, 25 septembrie, 2013

Decorații pentru un grup de specialiști din cadrul Ministerului Justiției, secția Organizații Necomerciale

IMG_0636

În dimineața zilei de 25 septembrie, ÎPS Mitropolit Vladimir a primit la Palatul Mitropolitan un grup de specialiști de la Ministerul Justiției, secția Organizații Necomerciale.

Vlădica Vladimir le-a mulțumit celor prezenți pentru aportul pe care și l-au adus pentru buna organizare a lucrărilor în cadrul secției pe care o gestionează și pentru deschidera oferită Bisericii Ortodoxe din Moldova, decorându-i pe invitați: Grițco Elena – șef secție, Victor Ursachi și Cereteu Nina cu medalia comemorativă  „Mitropolitul Gavriil Banulescu-Bodoni”, prilejuită aniversării a 200 de ani de la înființarea Eparhiei de Chișinău și Hotin.

La rândul lor, oaspeții au mulțumit Înalt Prea Sfinției Sale pentru decorațiile deosebite și cuvintele de apreciere, asigurându-L că şi de acum înainte vor sprijini Biserica, totodată mulțumind arhiereului pentru apreciere, pentru grijă și pentru binecuvântare în toate lucrările bineplăcute Domnului.

 

Serviciul de presă al Mitropoliei