Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

miercuri, 14 octombrie, 2015

Decorație pentru un ctitor al Bisericii Ortodoxe din Moldova

IMG_7397

Astăzi, ÎPS Mitropolit Vladimir, a primit pe dl Vitalie Perciun, fondatorul SRL Maxmo­dimobil, care a fost decorat de către Ierarh cu ordinul „Binecredinciosul Voievod Ștefan cel Mare și Sfânt” gr. II, în semn de recunoștință pentru activitatea sârguincioasă spre binele și întru propășirea Bisericii Ortodoxe din Moldova.

Totodată, Vlădica Vladimir  a oferit oaspetelui seturi de literatură religioasă.

La rândul său, dl Perciun a mulțumit Arhiereului pentru gestul mărinimos și pentru bunăvoința manifestată, declarându-se dispus să muncească și mai departe pentru promovarea valorilor ziditoare ale Bisericii strămoșești.