Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

17:12, joi, 26 aprilie, 2012

Daruri pascale pentru elevii Şcolii-internat din Orhei

De mai bine de 2000 de ani, Învierea Domnului nostru Iisus Hristos este un deosebit prilej de bucurie pentru întreaga lume. Însă există oameni mai puțini fericiți ca noi chiar și în aceste zile de mare bucurie sufletească.

Din acest motiv, enoriașii din s. Cuizăuca, r. Rezina, au hotărât să readucă zâmbetul pe buzele copiilor de la Școala Internat din or. Orhei. Astfel, au fost colectate daruri pentru elevii din această instituţie de învăţământ.

Surpriza a fost cu atât mai plăcută pentru copii care nu au fost luaţi acasă în perioada sărbătorilor. Pe chipurile lor putea fi citită bucuria sinceră şi recunoştinţa pentru acest gest creştinesc.

Nădăjduim ca în fiecare an numărul copiilor lipsiţi de grija şi căldura părintească să fie în continuă scădere, iar actele de caritate ale credincioşilor să capete un avânt tot mai mare, nu numai în perioada sfintelor sărbători ci şi în fiecare zi a vieţii noastre.

Preot Ioan Cozonac,

parohul bisericii „Sinții Arhangheli Mihail și Gavriil”,

s. Cuizăuca, r. Rezina