17:50, marți, 12 ianuarie, 2016

„Dar din dar se face Rai”. Ajutor pentru douăzeci și unu de persoane social-vulnerabile

_MG_1737

Mitropolia Chișinăului și a Întregii Moldove contiună colaborarea fructuoasă cu Ambasada Federației Ruse la Chișinău în domeniul activității sociale și de ajutorare a persoanelor social-vulnerabile.

Astăzi în incinta blocului II a reședinței mitropolitane, cu binecuvântarea ÎPS Mitropolit Vladimir, au fost distribuite ajutoare bănești pentru douăzeci și unu de persoane aflate la limita sărăciei.

Responsabil din partea Mitropoliei a fost Protoiereul Nicolae Ciobanu, Președintele Departamentului Cultură al Mitropoliei Moldovei, care împreună cu reprezentanții Ambasadei Federaţiei Ruse au împărțit ajutoarele conform listelor întocmite în prealabil.

La final părintele Nicoale a adus sincere mulţumiri din partea Mitropolitului colaboratorilor Ambasadei Rusiei urându-le un an cu pace și cu bună înţelegere, pentru a putea realiza şi alte lucrări întru slava lui Dumnezeu şi a Bisericii Ortodoxe.

Biroul de presă al Mitropoliei