Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

10:17, joi, 3 mai, 2012

Da sau Nu noilor tehnologii informaționale

În ultima perioadă Ministerul Tehnologiei Informației și Comunicațiilor implementează noi proiecte cum ar fi Coridorul verde, Cardul universal, un nou model al buletinului de identitate, creează noi concepte privind colectarea datelor personale și crearea dosarelor electronice precum și alte inovații întru executarea proiectului Moldova electronică.
Pentru a familiariza enoriașii cu aceste proiecte și informarea lor cu pericolele ce pot surveni în urma implementării acestora, la cererea ÎPS Mitropolit Vladimir, pe data de 16 aprilie 2012 a fost realizat un interviu cu reprezentanții Întreprinderii de Stat ”Registru”.

Secvența video a acestui interviu poate fi vizualizată mai jos: