Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

duminică, 22 februarie, 2015

La Catedrala Mitropolitană a fost săvârșit Cinul Iertării

Mulțime de slujitori și credincioși din cuprinsul Mitropoliei Moldovei au venit să-și ceară cuvenita iertare înainte de Postul cel Mare.

Astfel, ÎPS Mitropolit Vladimir a adresat către toţi cei adunaţi în numele Domnului, un cuvânt de învățătură, vorbind despre semnificația, atmosfera și roadele unui post, în special a celui Mare, în care pășim de mâine, cu smerenie şi nădejde întru mântuire.

Ierarhul și-a cerut iertare de la cei prezenți, apoi fiecare slujitor și credincios a avut posibilitatea să-și ceară personal iertare de la Arhiereu, primind cuvenita binecuvântare şi câte o cruciuliţă, care să le aducă aminte tuturor de acest important eveniment spiritual.