17:56, marți, 8 aprilie, 2014

Conferinţa “Pregătirea pentru Învierea Domnului nostru Iisus Hristos”

În ziua sărbătorii “Bunavestire”, în cadrul Colegiului Naţional de Comerţ, a avut loc conferinţa “Pregătirea pentru Învierea Domnului nostru Iisus Hristos”.

De mai mulţi ani la rând, în această Instituţie, în perioada Postului Mare se organizează conferinţe cu caracter moral-educativ pentru tinerii studenţi. Preotul Marin Cij, paroh al Bis. “Sf. Arh. Mihail”, dimpreună cu Diaconul Veaceslav Bodarev s-au implicat la această conferinţă, unde tinerilor li s-a vorbit despre: importanţa spovedaniei şi a împărtăşaniei în viaţa tinerilor studenţi, post, rugăciune şi fapte bune, precum şi despre învierea personală a fiecăruia în parte, spre o viaţă cu Hristos, Domnul şi Dumnezeul nostru. Tinerii au fost mulţumiţi şi vor fi bucuroşi de alte conferinţe de acest gen.

www.ortodox.md