Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

12:24, joi, 11 iunie, 2015

Conferinţă dedicată familiei, la Iaşi

Centrul social-cultural „Sfântul Ioan Rusul“, aflat în cartierul ieşean Păcurari, va găzdui astăzi, 11 iunie 2015, de la ora 18:00, conferinţa cu tema „Familii infertile. Remedii duhovniceşti“.

Invitatul Parohiei „Sfântul Mina“ – Păcurari şi al Asociaţiei Ortodoxia Tinerilor este pr. conf. dr. Octavian Moşin din Republica Moldova. În cadrul evenimentului, se va face o colectă de cărţi duhovniceşti pentru copiii şi tinerii din Republica Moldova. Părintele Octavian Moşin este tată a trei copii, doi dintre aceştia fiind adoptaţi. Preacucernicia Sa s-a implicat de-a lungul vremii în adoptarea copiilor, îndemnând familiile să facă acest pas. Invitatul de dincolo de Prut este superior la Facultatea de Arte Plastice din cadrul Academiei de Muzică, Teatru şi Arte Plastice din Chişinău, preot paroh la Biserica Studenţilor din Chişinău şi preşedintele Asociaţiei Studenţilor Creştini Ortodocşi din Moldova.

www.doxologia.ro