Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

11:35, luni, 25 mai, 2015

Concursul de fotografie „Vise de copil în ramă”

Asociația Familia Tradițională și Departamentul Pro Vita al Mitropoliei Moldovei și Bucovinei, cu sprijinul membrilor Clubului Fotografilor Iaşi, organizează în perioada 18-28 mai 2015, concursul de fotografie „Vise de copil în ramă”.

Concursul se va desfăşura în cadrul evenimentului „Săptămâna pentru familie” – 2015 şi are două secţiuni: adulţi şi liceeni. Cei interesaţi pot trimite la adresa visedecopilinrama@gmail.com trei fotografii care să surprindă cele şapte nevoi ale copilului (de a fi iubit aşa cum este, de a fi valorizat pentru ce face, de a vorbi despre ce simte, de a fi ascultat în registrul în care vorbeşte, de a visa, de intimitate, de a-şi influenţa spaţiul). Fotografiile vor fi jurizate de membrii Clubului Fotografilor Iaşi, 30 dintre acestea urmând a fi selectate pentru a fi expuse în Palas Mall, în perioada 1-7 iunie 2015. Regulamentul complet al competiţiei poate fi găsit pe siteul www.marsulpentrufamilie.ro – secțiunea „Concurs”.

www.doxologia.ro