0:03, duminică, 18 octombrie, 2015

Tedeum pentru un grup impunător de motocicliști ai Comunității motocicliștilor din Republica Moldova

IMG_9755

Sâmbătă, 17 octombrie, în fața Catedralei mitropolitane din Chișinău a fost săvârșit un Tedeum pentru un grup impunător de motocicliști, membri ai Comunității motocicliștilor din Republica Moldova, care în îcheierea turului anual al motocicliștilor autohtoni au fost prezenți și au mulțumit Domnului, cerând binecuvântarea Tatălui ceresc pentru toate izbândele și reușitele lor.

La final părintele secretar mitropolitan, Protoiereul mitrofor Vadim Cheibaș a venit cu un cuvânt de mulțumire și de binecuvântare pentru acești bravi tineri, care în pofida vremurilor tulburi au avut bunăvoința să se alăture spiritului Bisericii întru realizarea dezideratelor și scopurilor Ortodoxiei Dreptmăritoare.

Totodată tinerii în luarea lor de cuvânt au menționat despre responsabilitatea în trafic și complicitatea concetățenilor noștri în fluiditatea traficului rutier pe teritoriul țării noastre.