7:12, vineri, 6 octombrie, 2017

Comisia de Inspecție, Revizie și Control a Mitropoliei Moldovei în vizită la Protopopiatul de Dubăsari și Criuleni

La data de 5 octombrie 2017, cu binecuvântarea Înalt Preasfințitului Vladimir, Mitropolitul Chișinăului și al întregii Moldove, Comisia de Inspecție, Revizie și Control, sub președinția prot. mitr. Ioan Plămădeală, a efectuat o vizită ordinară în parohiile din Protopopiatul de Dubăsari și Criuleni.

Inspecția a demarat cu o ședință a tuturor clericilor din circumscripție în biserica cu hramul «Minunea Sf. Arhanghel Mihail» din or. Criuleni, în cadrul căreia au fost discutate numeroase probleme și diverse aspecte ce țin de activitatea pastoral-misionară și administrativă a parohiilor din Protopopiat.

În continuare Comisia de Inspecție, Revizie și Control s-a deplasat în teritoriu, astfel fiind vizitate circa 30% din biserici, care, la general, a apreciat satisfăcător activitatea acestora, nu însă fără obiecții și îndrumări.

Așa să ne ajute Dumnezeu!

Sursa: http://protopopiat-criuleni-dubasari.md/