Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

17:49, luni, 30 septembrie, 2013

Colaboratorii Serviciului de Protecție și Pază de Stat, decorați cu medalia comemorativă „Mitropolitul Gavriil Banulescu-Bodoni”, prilejuită aniversării a 200 de ani de la înființarea Eparhiei de Chișinău și Hotin

IMG_0896

Înalt Prea Sfințitul Mitropolit Vladimir a primit la Palatul Mitropolitan câțiva colaboratori ai Serviciului de Protecție și Pază de Stat, pe care i-a decorat în semn de recunoștință pentru munca depusă de-a lungul timpului spre asigurarea securității și bunei desfășurări a celor mai importante evenimente din viața Bisericii Ortodoxe din Moldova, cu medalia comemorativă  „Mitropolitul Gavriil Banulescu-Bodoni”, prilejuită aniversării a 200 de ani de la înființarea Eparhiei de Chișinău și Hotin.

Colaboratorii SPPS, s-au învrednicit de Medalia jubiliară a Mitropoliei, primind cuvintele de gratitudine ale Întâistătătorului, care totodată și-a manifestat speranța că și pe viitor, colaboratorii Serviciului vor da dovadă de același profesionalism și perseverență.

Invitații  au mulțumit  Arhiereului pentru cinstea acordată, declarând că în orice moment sunt gata să-și îndeplinească misiunea la cel mai înalt nivel.

Serviciul de presă al Mitropoliei