Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

miercuri, 4 iunie, 2014

Colaboratori ai Ministerului Mediului decorați la Reședința Mitropolitană

10430861_818933088117604_7806868182777937861_n

Astăzi un grup de colaboratori ai Ministerului Mediului în frunte cu Domnul Ministru Gheorghe Șalaru, au fost primiți în audiență și decorați de către Înalt Prea Sfințitul Mitropolit Vladimir.

Pentru conștiinciozitatea și sârguința cu care muncesc pentru implementarea politicilor de mediu fiabile și salvgardarea naturii, Întâistătătorul a oferit oaspeților înalte distincții bisericești, după cum urmează:

Domnii Andrei Juraveli – Director al Agenției pentru Geologie şi Resurse Minerale și Iurie Ursu – Director al Serviciului Piscicol s-au învrednicit de Medalia “Cuv. Paisie Velicikovski”, iar Doamnele Rodica Cebotari, Consilierul Ministrului și Oxana Danuţă- Șef al Serviciului Evidență Contabilă al Serviciului Piscicol, s-au învrednicit de Medalia “Cuv. Parascheva”.

Vlădica Vladimir a mulțumit Domnului Ministru și celorlalți oaspeți, precum și colegilor domniilor lor pentru dedicația și profesionismul cu care au grijă de natură, urându-le ca și în continuare să fie la fel de perseverenți și exemplari.