Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

vineri, 25 aprilie, 2014

Cetățenii moldoveni vor putea călători fără vize în Țara Sfântă

Din vară, cetățenii Republicii Moldova vor putea călători fără vize și în Statul Israel. Anunțul a fost făcut de către ex-premierul Vlad Filat, aflat, recent, pe Pământul Sfânt, unde, printre altele, a avut o discuție telefonică cu Avigdor Liberman, ministrul de Externe al Israelului.

„Avigdor Lieberman mi-a adus o veste bună, până cel târziu la mijlocul lunii iunie urmează să călătorim fără vize în Israel”, a scris Filat pe o rețea de socializare. Potrivit fostului premier Vlad Filat, încă în mai 2012 s-a convenit cu autoritățile israeliene ca cetățenii R. Moldova să poată merge în Israel fără vize.

www.ortodox.md