8:43, sâmbătă, 12 martie, 2016

Campania “Un dar pentru biserica de acasă” a ajuns la Rezina

1-5

Începând cu luna martie, cu binecuvântarea şi purtarea de grijă a Mitropolitului Vladimir, a demarat Campania “Un dar pentru biserica de acasă”.

Astăzi s-a poposit în raionul Rezina.

A fost mângâiat sufleteşte micuţul Constantin Cazamir de 7 ani, care este diagnosticat cu distrofie musculară.

Copilul a fost vizitat de către Episcopul Ioan, vicar mitropolitan şi câţiva slujitori în frunte cu părintele protopop Igori Cojocari.

Micuţul a primit în dar cărţi, dulciuri, o iconiţă, iar familia a fost susţinută financiar.

Un suport similar va parveni din partea Spitalului raional, a Liceului “Al. cel Bun” din oraş şi din partea slujitorilor din raion.

Mare îi va fi bucuria când în curând va ajunge şi un cărucior, ce îl va ajuta să se deplaseze mai uşor.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media