10:21, joi, 27 decembrie, 2012

Bucurii pentru copilaşii nevoiaşi din sectorul Buiucani al capitalei

La Pretura sectorului Buiucani s-a organizat o sărbătoare de suflet pentru copilaşii din centrele comunitare.

Ansamblurile de copii „Vatra”, „Lăstărel” şi câteva coruri ale tinerelor vlăstare au înfrumuseţat sărbătoarea prin frumoasele colinzi şi urări de sărbătoare pentru cei prezenţi.

Preotul Marin Cij, de la Spitalul municipal „Sf. Arhanghel Mihail”, a venit cu un cuvânt de felicitare şi cu o frumoasă colindă către colectivul preturei şi către copilaşii prezenţi, urându-le sărbători fericite, alese clipe de bucurie alături de cei dragi, împliniri duhovniceşti şi frumoase realizări.

De asemenea, părintele Marin i-a îndemnat pe toţi, de la mic la mare, să fie alături de cei mai trişti ca noi în perioada frumoasă a sărbătorilor de iarnă.

Peste 400 de copii au primit cadouri alese cu ocazia sărbătorilor de iarnă.