Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

miercuri, 23 aprilie, 2014

Bucurie pascală pentru membrii Asociaţiei Orbilor din Chişinău

Cu prilejul Sfintelor Sărbători de Paşti, prin binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Mitropolit Vladimir,  Mitropolia Chişinăului şi a Întregii Moldove a organizat un eveniment de suflet pentru membrii Asociaţiei Ortbilor din Chişinău.

În acest context, Secretarul Mitropolitan Prot. Mitr. Vadim Cheibaş – parohul bisericii în construcţie Sf. Dimitrie cel Nou, care deserveşte membrii Asociaţiei, a trasnsmis celor prezenţi biencuvântările şi felicitările pascale ale Înaltpreasfinţitului Mitropolit Vladimir, precum şi urările Întâistătătorului pentru edificarea şi întărirea comunităţii religioase din care fac parte.

La eveniment a fost prezent şi Domnul Vlad Filat, ctitorul principal al sfântului lăcaş, care a felicitat creştinii cu ocazia Praznicului Învierii şi i-a asigurat de continuarea dinamică a construcţiei bisericii.

Către final, toţi cei prezenţi au primit prinoase pascale pentru a se bucura duhovniceşte şi trupeşte de această măreaţă Sărbătoare.