Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

sâmbătă, 27 aprilie, 2013

Binecuvântare arhierească la combinatul de panificaţie “Franzeluţa”

Înalt Prea Sfinţitul Mitropolit Vladimir dimpreună cu un sobor preoţesc a săvârşit un serviciu divin de sfinţire a liniei de producţie a cozonacilor de Paşti de la Combinatul de panificaţie “Franzeluţa” din Chişinău.

Evenimentul a avut loc în prezenţa conducerii de vârf a întreprinderii şi a numeroşilor muncitori.

Cu acest prilej, Vlădica Vladimir a urat tuturor angajaţilor ca şi în continuare să bucure concetăţenii noştri cu produse de cea mai înaltă calitate, iar  de Paşti să aducă pe mesele credincioşilor pasca şi cozonacul ne lipsit.

Administraţia combinatului a mulţumit Mitropolitului pentru binecuvântare şi urări, menţionând că şi în continuare, “Franzeluţa” va rămâne fidelă calităţii şi inovaţiilor în domeniu.