9:19, miercuri, 17 septembrie, 2014

Asociația Studenților Creștini Ortodocși vă îndeamnă să participaţi la Pelerinajul Tinerilor

La 21 septembrie, ora 14.00, va avea loc Pelerinajul Tinerilor. Al şaptelea an consecutiv, în preajma sărbătorii Înălţarea Sf. Cruci, liceeni, studenţi şi oameni de bună credinţă se deplasează pe jos de la Universitatea de Stat din Moldova spre Mănăstirea Sireţi (16 km).

Îndemnăm toţi tinerii să participe la acest pelerinaj, care constituie un act spiritual de mulţumire adusă lui Dumnezeu pentru binefacerile primite de la El; astfel pelerinajul este în sine un act de asceză şi o jertfă de gratitudine. Să nu uităm, că astfel de acţiuni reprezintă o adevărată mărturisire a credinţei, mai ales în aceste timpuri de apostazie tot mai evidentă.

informații suplimentare la nr. de tel: 079481586

Sursa: http://tineretulortodox.md/