Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

12:02, marți, 2 ianuarie, 2018

Arhimandritul Natanael (Prisăcaru) de la Mănăstirea Sireți marchează vârsta de 40 de ani ai vieții

 

Preacuvioase Părinte Arhimandrit Natanael, cu voia lui Dumnezeu ați ajuns la o frumoasă aniversare a vieții pământești – 40 de ani ai vieții.

Cu toții știm râvna și credincioșia cu care ați slujit până în acest moment Biserica lui Hristos și turma Sa.

Folosindu-Vă de numeroasele abilități organizatorice, în calitate de secretar al Mănăstirii Sireți și experiența eclesiastică ați reușit, în ultimii ani, prin multe inițiative, să puneți umărul la viața spirituală și activitatea socială și filantropică a Mănăstirii, fiind un bun sprijin Părintelui Stareț Porfirie și obștei monahale.

La ceas aniversar ne rugăm Domnului și Preacuratei Maicii Sale să Vă îndrume pe anevoiosul, dar atât de frumosul drum spre mântuire, astfel încât și mai departe, prin exemplul Preacuvioșiei Voastre să însuflețiți pe toți cei care au nevoie de întărire și călăuzire în cele sfinte.

Să ne trăiți întru mulți ani, toți spre triumful credinței drept-măritoare!

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media