Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

14:12, joi, 7 mai, 2015

Apelul ÎPS Mitropolit Vladimir pentru ajutorarea Mănăstirii Chiştelniţa

Iubiţi întru Hristos fraţi şi surori,

Cu toţii ştim că recent, Mănăstirea Chiştelniţa din r. Teleneşti a fost afectată în proporţie de 70% de un incendiu devastator.

Pierderea şi durerea obştii monahale, dar şi a numeroşilor pelerini care şi-au găsit în acest loc o adevărată oază de regăsire spirituală, sunt cu atât mai mari, cu cât focul a izbucnit după o serie de ample lucrări de renovare.

Să ne unim forţele, fiecare după posibilitatea sa, pentru a contribui financiar sau material la restabilirea bisericii care a avut de suferit, spre a reda monahilor locul lor de linişte şi de rugăciune, iar noi toţi să ne putem bucura din nou de această livadă duhovnicească a ţării noastre, readucându-i frumuseţea şi strălucirea duhovnicească.

Doamne ajută întru toată fapta cea bună şi de folos!