11:51, vineri, 25 ianuarie, 2013

Noi apariții editoriale

La sugestia şi cu binecuvîntarea Înalt Prea Sfinţitului Vladimir, Mitropolitul Chişinăului şi al întregii Moldove la Editura „Angelus” au văzut lumina tiparului două cărticele de rugăciuni.

Prima este „Carte de rugăciuni pentru copii” / Se recomandă elevilor din clasele I-IV – cu rugăciuni mai scurte specifice vîrstei, cu rugăciuni în versuri, cu imagini etc.

A doua este „Cartea de rugăciuni a tînărului creştin” / Se recomandă elevilor din clasele V-IX – cu rugăciuni un pic mai lungi, dar de asemenea adaptate vîrstei, cu rugăciuni pe unele probleme specifice vîrstei etc.

Sperăm ca prin aceste cărticele de rugăciuni copiilor să li se cultive dintr-o vîrstă fragedă deprinderea bună de a se ruga pentru sine şi pentru semeni, sperăm că ele vor servi şi ca material didactic la lecţiile de religie.

Cărţile pot fi procurate la Magazinele Mitropoliei

sau în cantităţi mari la Editura „Angelus”: tel. 068940476, 079779937