Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

9:38, luni, 16 iunie, 2014

Apariţie editorială: „Ciobănașul și oițele sale”

unnamed

Ne grabim să vă bucurăm cu o nouă poveste pentru copii – „Ciobănașul și oițele sale”. Nu este un simplu basm, ci o poveste bazată pe parabolele evanghelice. Sperăm să le placă copiilor de toate vârstele – și celor mici, și școlarilor. Da poate și cei maturi o vor citi cu plăcere?..

Ciobănașul este unul, iar oițele sale sunt multe și diferite, și se comportă în mod diferit. La fel se întâmplă și cu fiecare dintre noi. Dar noi știm că există Acela Care ne iubește pe toți, Care ne poartă de grijă și ne însoțește în permanență pe calea vieții. Dorim ca semințele credinței să încolțească în inimile copiilor dumneavoastră, ca apoi să dea roade bogate de dragoste, bunătate și milostivenie.

Cartea a fost tipărită cu binecuvântarea ÎPS Vladimir, mitropolitul Chişinăului şi al Moldovei şi, în curând, se va distribui în magazinele eparhiale şi parohiale din Republica Moldova.

Editura «Viță adevărată»