19:40, marți, 18 octombrie, 2016

ANUNȚ! Pelerinaj în Ţara Sfântă, 8 – 15 decembrie 2016

tarasfanta

Cu binecuvântarea și cu participarea nemijlocită a ÎPS Mitropolit Vladimir, Centrul de pelerinaj “Pelerinul Ortodox” anunță programul pelerinajului în Țara Sfântă.

Pelerinii vor avea posibilitatea să viziteze şi să se închine la locurile sfinte din:

Ierusalim – Mormântul Mântuitorului, Golgota, Piatra ungerii, foişorul Cinei celei de Taină, locul Adormirii Maicii Domnului, Muntele Eleon (locul Înălţării Domnului), Grădina Ghetsimani, Mormântul Maicii Domnului, Vitezda, Drumul Patimilor.
Betleem – Mănăstirea Sf. Teodosie, Mănăstirea Sf. Sava cel Sfinţit;
Hevron – stejarul Mamvri;
Galileea – Nazaret, Marea Tiberiadei, Cana Galileei, muntele Tabor, Capernaum, Magdala;
Iordan, Ierihon – muntele Ispitelor, Mănăstirea Cuviosul Gherasim al Iordanului, Mănăstirea Hozeviţilor, muntele Iudeii – locul naşterii Sf. Ioan Botezătorul, Lida, Iaffo.
Preţul include: taxa pentru viză, bilet avion tur-retur, cazare hotel 3-4*, dejun şi cină (bufet suedez), autocar, ghid, intrările la locurile cu plată, taxi la muntele Tabor.

Relaţii la telefoanele: 022 56-25-51, 0795-45-209, 069122848;

Adresa Centrului de Pelerinaj: Chișinău, str. Ciuflea 12, Mănăstirea Sf. M. Mc. Teodor Tiron