8:08, duminică, 11 noiembrie, 2018

ANUNȚ! Pelerinaj în Ţara Sfântă, 6 – 13 decembrie 2018

Cu binecuvântarea și cu participarea nemijlocită a Întâistătătorului Bisericii Ortodoxe din Moldova, ÎPS Mitropolit Vladimir, Centrul de pelerinaj “Pelerinul Ortodox” anunță programul pelerinajului în Țara Sfântă.

Pelerinii vor avea posibilitatea să viziteze şi să se închine la locurile sfinte din:

Ierusalim – Mormântul Mântuitorului, Golgota, Piatra ungerii, foişorul Cinei celei de Taină, locul Adormirii Maicii Domnului, Muntele Eleon (locul Înălţării Domnului), Grădina Ghetsimani, Mormântul Maicii Domnului, Vitezda, Drumul Patimilor.

Betleem – Mănăstirea Sf. Teodosie, Mănăstirea Sf. Sava cel Sfinţit;

Hevron – stejarul Mamvri;

Galileea – Nazaret, Marea Tiberiadei, Cana Galileei, muntele Tabor, Capernaum, Magdala;

Iordan, Ierihon – muntele Ispitelor, Mănăstirea Cuviosul Gherasim al Iordanului, Mănăstirea Hozeviţilor, muntele Iudeii – locul naşterii Sf. Ioan Botezătorul, Lida, Iaffo.

Preţul include: taxa pentru viză, bilet avion tur-retur, cazare hotel 3-4*, dejun şi cină (bufet suedez), autocar, ghid, intrările la locurile cu plată, taxi la muntele Tabor.

Relaţii la telefoanele: 022 56-25-51, 0795-45-209, 069122848;

Adresa Centrului de Pelerinaj: Chișinău, str. Ciuflea 12, Mănăstirea Sf. M. Mc. Teodor Tiron