Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

17:52, duminică, 21 mai, 2017

ANUNȚ! Întâistătătorul Bisericii Ortodoxe din Moldova, ÎPS Mitropolit Vladimir v-a liturghisi Luni, 22 mai, la sfânta mănăstire „Sf. Mare Mucenic Teodor Tiron, Ciuflea” din Chișinău

Aducem la cunoștința binecredincioșilor creștini că Luni, 22 mai, la sfânta mănăstire „Sf. Mare Mucenic Teodor Tiron, Ciuflea” este așteptat Înaltpreasfinția Sa Mitropolitul Vladimir, spre a săvârși Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, în ziua pomenirii Aducerii moaștelor Sfântului Ierarh Nicolae (1087).

Vă invităm pe toți să urmați exemplul Arhipăstorului și să fiți prezenți la acest eveniment pentru a-i aduce un prinos de rugăciune și laudă Sfântului Mare Ierarh NicolaeArhiepiscopul din Mira Lichiei, Făcător de Minuni.

  • Întâmpinarea Mitropolitului, ora 8.15.
  • Sfânta Liturghie, ora 8.30.

Sfinte Ierarhe Nicolae, roagă-te lui Dumnezeu pentru noi!