Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

13:38, sâmbătă, 11 februarie, 2017

ANUNŢ! Duminică, 12 februarie 2017 – Activităţi consacrate tinerilor

Duminică, 12 februarie 2017, Biserica Ortodoxă din Moldova anunță desfășurarea mai multor activităţi consacrate tinerilor.

  • Prima ediție a Galei Tineretului Ortodox, în preajma Zilei Tânărului Ortodox, consemnată de praznicul Întâmpinării Domnului, va avea loc în incinta Universității de Stat din Moldova, cu începere de la 8:30 – Sfânta Liturghie, Biserica ,,Întâmpinarea Domnului’’, USM, cu participarea PS Ioan de Soroca, vicar mitropolitan și a slujitorilor din eparhii și raioane responsabili de Sectorul Tineret.
  • Studenţii teologi vă invită să luaţi parte la festivităţile care vor avea loc cu ocazia sărbătoririi hramului Academiei de Teologie Ortodoxă din Moldova „Sfinții Trei Ierarhi”, cu începere  de la 8.30 – Sfânta Liturghie, Biserica ,,Sf. Trei Ierarhi’’, mun. Chişinău, str. Ismail 46.
  • Episcopia de Ungheni şi Nisporeni vă invită la Gala Voluntarilor ATOM, ediția a II – a, ce se va desfășura duminică 12 februarie 2017, or. Ungheni, ora 14.00, Liceul Teoretic Ion Creangă, str. Ștefan cel Mare.

Dragi tineri vă dorim ca harul bunului Dumnezeu şi ocrotirea Maicii Domnului să vă călăuzească mereu în viaţă şi în mod deosebit în aceste zile dedicate tineretului ortodox.

cu referire la www.ortodox.md