10:14, duminică, 14 octombrie, 2018

ANUNȚ! Concurs de desene „Frumusețea creației lui Dumnezeu”

Cu binecuvântarea ÎPS Părinte Mitropolit Vladimir, Sectorul Sinodal Activități Culturale a Mitropoliei Moldovei organizează concursul de desene – „Frumusețea creației lui Dumnezeu”.

La acest concurs pot participa copiii cu vârsta până la 18 ani, cu creații de desen tematice: familia, prietenii, localitatatea natală, biserica din localitate, casa, școala, natura, etc.

În perioada 6-9 noiembrie 2018 va fi organizată o expoziție de desene, în urma căreia vor fi selectate cele mai reușite lucrări, pentru a fi expediate la concursul internațional de desen organizat în orașul Moscova de către Biserica Ortodoxă Rusă.

Cerințe: Desenele trebuie să fie lucrate pe coli de hârtie A 3 și pot fi depuse până la 31 octombrie la adresa: mun. Chișinău, str. București 119, sediul Mitropoliei Chișinăului și a Întregii Moldove, Sectorul Sinodal Activități Culturale, cu specificarea: pentru preotul Nicolae Ciobanu.

Pentru detalii: tel: 069150500; E-mail: [email protected]