12:20, marți, 11 noiembrie, 2014

Alese sfinţenii aduse spre închinare la Biserica „Acoperemântul Maicii Domnului” din mun. Chişinău

image

Aducem la cunoştinţa binecredincioşilor creştini, că prin binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Mitropolit Vladimir, la biserica „Acoperemântul Maicii Domnului”, au fost aduse spre închinare din Grecia copia icoanei cu chipul „Maicii Domnului Portăriţa”, o părticică din Crucea Mântuitorului Hristos şi chivotul cu părticele din moaştele Sfântului Grigorie de Dumnezeu Cuvântătorul şi a Sfinţilor Mucenici Haralambie, Teodor Tiron, Pantelimon şi Anastasia.

Aşteptăm cu drag toţi oamenii de bună credinţă să vină pentru a se ruga cu rugăciune curată Maicii Domnului şi Sfinţilor Lui, spre a cere ajutor, ocrotire şi mijlocire în faţa tronului Dreptului şi Marelui Judecător.

Cinstitele sfinţenii se vor afla la biserca „Acoperemântul Maicii Domnului” până la data de 30 noiembrie a.c.

Pentru mai multe detalii apelați 069287864,  Preot Victor Luchin,

parohul bisericii , “Acoperământul Maicii Domnului”, sectorul Buiucani, str. Cornului nr. 8