Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

miercuri, 21 octombrie, 2015

Act de caritate pentru bolnavii din Spitalul Clinic Municipal numărul 4

Recent, cu binecuvântarea ÎPS Vladimir, Mitropolit al Chişinăului şi al Întregii Moldove şi graţie gestului câtorva ctitori ai Bisericii Ortodoxe din Moldova, reprezentanţii acesteia, în persoana părintelui Nicolae Ciobanu, au donat bolnavilor din Spitalul Clinic Muncipal nr. 4 mai multe seturi de scutece.

Gestul respectiv, se înscrie în seriile de activităţi pe care le întreprinde biserica periodic în sfera socială. În acest context, venim cu îndemnul de a contribui şi dumneavoastră cu ceea ce puteţi, în vederea alinării durerii celor aflaţi pe patul suferinţei.

Dumnezeu să vă binecuvânteze!