Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

13:19, joi, 25 aprilie, 2013

Acord de colaborare între Mitropolia Moldovei şi Ministerul Muncii, Protecţiei Sociale şi Familiei din Republica Moldova

4

Miercuri, 24 aprilie, în cadrul unei întrevederi oficiale, Înalt prea Sfinţitul Mitropolit Vladimir şi Doamna Ministru Valentina Buliga, au semnat un acord de colaborare între Mitropolia Chişinăului şi a Întregii Moldove şi Ministerul Muncii, Protecţiei Sociale şi Familiei din Republica Moldova.

Semnarea acestui acord, vine să încununeze o colaborare îndelungată în domeniul social dintre cele două insitiuţii şi să traseze noi obiective pentru viitor, în scopul asigurării unei protecţii eficiente tuturor concetăţenilor noştri care necesită grijă şi asistenţă deosebită, inclusiv moral-spirituală.