Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

marți, 30 octombrie, 2012

A trecut la cele veșnice părintele Vasile Sâli

După o viață pământească îndelungată, trăită cu dragoste de Hristos și de aproapele, vredincul slujitor al altarului – părintele Protoiereu Vasile Sâli a trecut la cele veșnice.

Iubit și respectat deopotrivă de confrații slujitori și de enoriași, părintele Vasile a lăsat o amintire luminoasă și un frumos exemplu de credincioșie și bunătate, demn de urmat de toți cei care vor să viețuiască după învățătura Evangheliei.

În aceste momente de grea pierdere suntem alături de rudele și apropiații Sfinției Sale, îndemnându-i să se îmbărbăteze cu speranța Învierii și rugându-ne Domnului toți împreună pentru odihna sufletului vrednicului Său rob.

Veșnica lui pomenire.

+ VLADIMIR,

MITROPOLIT AL CHIȘINĂULUI ȘI AL ÎNTREGII MOLDOVE