Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

7:33, vineri, 6 septembrie, 2013

A ieșit de sub tipar albumul aniversar Drumul Credinței, Prot. Mitr. Veniamin Onu la 40 de ani de viață

IMG_4962

Acum patru decenii în Satul Nou din Cimişlia, în preajma vetrei monahale Zloţi, avea să se nască încă un slujitor al altarului. Era toiul vremii atee, când erau şterse de pe faţa pământului zidurile mănăstireşti, dar nu şi credinţa din inima localnicilor şi chiar dacă tendinţa autorităţilor sovietice era să nimicească orice suflare creştinească, totuşi se năşteau viitori semănători în ogorul Domnului.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Mitropolit Vladimir, la un însemnat popas aniversar, a ieșit de sub tipar volumul autobiografic DRUMUL CREDINȚEI, Protoiereu Veniamin Onu la 40 de ani de viață, lucrare care a imortalizat în imagini viața și activitatea părintelui Veniamin, ca om-creștin și slujitor al Altarului.

Ediția a fost îngrijită de către presbitera Lidia Onu, presbitera Doina Onu și Preotul Alexei Loghin, fiind un omagiu oferit părintelui din partea familiei la împlinirea celor 40 de ani de viaţă.