Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

6:26, miercuri, 23 mai, 2012

A avut loc o întâlnire cu elevii claselor a 9-a de la liceul teoretic Constantin Negruzzi din mun. Chișinău.

A avut loc o întâlnire cu elevii claselor a 9-a de la liceul teoretic Constantin Negruzzi din cartierul Ciocana, mun. Chișinău.

Preotul Nicolae Ciobanu, Consilier Cultural al Mitropoliei Moldovei, a fost invitat de către administrația liceului pentru a discuta cu tinerii despre problemele ce țin de zidirea spirituală a acestora.

S-au discutat teme precum: ascultarea și purtarea de grijă față de părinți, dragostea necondiționată față de aproapele și cel necăjit, despre sinucidere, disperare, despre pericolul fumatului și drogurilor, despre desfrânare etc.

Copii s-au arătat foarte activi provocând preotul la discuții, adresându-i diverse întrebări.