Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

20:49, marți, 19 noiembrie, 2013

A avut loc întrunirea Consiliului metodic al Departamentului Studii de pe lângă Mitropolia Moldovei

Astăzi, cu binecuvântarea Înalt Prea Sfințitului Mitropolit Vladimir a avut loc întrunirea Consiliului metodic al Departamentului Studii de pe lângă Mitropolia Moldovei, în cadrul căruia s-au discutat metodele de eficientizare a implementării programului de învățământ religios.

În cadrul evenimentului s-a făcut trecerea în revistă a rezultatelor obținute până la acest moment iar în context s-au examinat pașii care trebuiesc făcuți ulterior pentru menținerea și valorificarea succeselor deja existente.

Participanților le-a fost propusă examinarea unui set de documente printre care s-au numărat – „Atestarea cadrelor didactice din învățământul preșcolar și preuniversitar” și „Concepția învățării pe tot parcursul vieții”.

Toți cei prezenți au avut posibilitatea să își exprime experiențele și părerile proprii referitor la strategia de promovare a învățământului religios, reafirmând angajamentul ferm de dinamizare a lucrului socio-spiritual pe tărâm didactic.