9:18, joi, 12 septembrie, 2013

Protoiereul mitrofor Gheorghe Bivol ajuns la cea de-a 25 filă de la hirotonisirea sa

IMG_0507

Protoiereul mitrofor Gheorghe Bivol, parohul bisericii Acoperământul Maicii Domnului din satul Brăila, mun. Chișinău, a ajuns la cea de-a 25 filă de la hirotonisirea sa.

Cu acest prilej, urăm şi în continuare Sfinţiei Sale să rămână acelaşi om smerit, înţelept şi demn pe care am reuşit să-l cunoaştem. Ne mai rugăm Bunului Dumnezeu să-l ţină pe părintele Gheorghe încă mulţi ani sănătoşi, feriţi de ispite şi primejdii, pentru a servi şi mai departe ca exemplu pentru creștinii care îl cunosc şi îl preţuiesc.

Îi dorim la cei 25 de ani de la hirotonisire sănătate și vigoare, longevitate păstorească, străduință și perseverență în gestionarea bisericii păstorite și a atelierului de croitorie Sf. Mare Mucenic Gheorghe.

Cu aleasă prețuire și dragoste,

familia și enoriașii bisericii Acoperământul Maicii Domnului din satul Brăila, mun. Chișinău