Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

8:15, joi, 9 aprilie, 2015

Seminar în cadrul Departamentului Instituțiilor Peniteniciare la tema: „Postul Mare, pregătirea pentru spovedanie și împărtășanie”

11117406_995068873837357_1535613378_n

Recent cu binecuvântarea ÎPS Mitropolit Vladimir, președintele sectorului mitropolitan Relații cu Forțele Armatei și Ministerul Justiției, prot. mitr. Corneliu Doborogeanu și preotul Nicolae Andrieș au organizat un seminar în cadrul Departamentului Instituțiilor Peniteniciare la tema: „Postul Mare, pregătirea pentru spovedanie și împărtășanie”.

La eveniment au participat zeci de colaboratori ai Departamentului care au manifestat un interes real față de acest subiect.

Întâlnirea a durat și în afara timpului stabilit deoarece cei prezenți au adresat mai multe întrebări legate de tema postului, iar preoții au răspuns, dând lămuriri la diferite aspecte legate de viața duhovnicească.

La final părintele Corneliu a felicitat colaboratorii Departamentului, urându-le să aibă parte de bucurii şi împliniri sufleteşti odată cu venirea măreţiei sărbători a Învierii Domnului nostru Iisus Hristos.